mieszkanie

Jak przygotować mieszkanie przed wyjazdem na wakacje?

Wakacje to odczuwalny koszt dla Twojego portfela. Ekscytacja związana z podróżą do nowego miejsca może sprawić, że zapomnisz o bożym świecie. Odpowiednie przygotowanie mieszkania przed wyjazdem może decydować o udanej zabawie podczas urlopu, bądź wcześniejszym powrocie z wypoczynku. Jak przygotować mieszkanie przed wyjazdem na wakacje? Poniżej przedstawiam kilka prewencyjnych działań, które uchronią Ciebie i Twoje mieszkanie przed niechcianymi wydarzeniami.

  1. Wyłącz z „kontaktów” niepotrzebne sprzęty.

Skoro wyjeżdżasz, to po co w trybie standby zostawiać masę urządzeń elektrycznych? Odłącz telewizor, komputer, konsolę, pralkę i piekarnik. Zostaw tylko lodówkę. Uchronisz się w ten sposób przed ewentualnymi zniszczeniami sprzętów w trakcie przepięć lub uderzeń pioruna. A przy okazji zaoszczędzisz pewna sumę na rachunkach za prąd, a że mogą to być znaczące kwoty opisywał już Finansowy Ninja.

  1. Zakręć główny zawór wody.

Pęknięty wężyk od pralki, czy spod umywalki może wyrządzić w twoim domu spore szkody, a dodatkowo może dojść do zalania sąsiada, co może narazić Cię na jeszcze większe koszty.

  1. Zamknij wszystkie okna i drzwi balkonowe –zasłoń rolety i żaluzje.

Lato to najbardziej deszczowy okres w Polsce, o czym codziennie się przekonujemy Deszczom towarzyszą burze i inne gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Zamknięte okna ochronią przed zalaniem i nie będą kusić niechcianych gości. Pamiętaj, że w razie włamania, czy zalania zamknięte okna są warunkiem, bez którego spełnienia Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie wypłaci nam odszkodowania.

  1. Wyłącz gaz.

Wyłącz główny zawór, a unikniesz dzięki temu zagrożenia związanego z ulatnianiem się tej substancji. Oszczędzisz też sąsiadom sporo nerwów 😉

  1. Nie afiszuj się ze swoimi planami w social mediach.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile „cennych”  informacji mogą dowiedzieć się o nas złodzieje z popularnych portali. Zdjęciami z wakacji pochwal się dopiero, jak wrócisz do domu.

  1. Opróżnij lodówkę.

Nie będziesz musiał się martwić, że w razie przerwy w dostarczaniu prądu po powrocie będzie czekać na ciebie nieprzyjemny zapach i problem w postaci zepsutego jedzenia.

  1. Poinformuj sąsiada o swoim wyjeździe.

Osoba na miejscu zawsze będzie mieć oko na twój dobytek i w razie zajścia jakiegoś zdarzenia powiadomi cię o tym. Obecność kogoś zaufanego zniechęci amatorów cudzych własności.

  1. Wykup odpowiednie ubezpieczenie .

Nigdy nie mamy pewności ze zapobiegniemy kradzieży, pożarowi, czy zalaniu. Jedyne, co możemy zrobić to zapewnić sobie rekompensatę za straty materialne. Odpowiednie ubezpieczenie to inwestycja, dzięki której nieprzewidziane sytuacje nie będą tak odczuwalne.