Jak dzięki założeniu konta bankowego zapłacić mniej za OC samochodu

Ubezpieczenia samochodów do tanich nie należą. Banki też co chwilę podnoszą opłaty za korzystanie z rachunków, nie wspominając już o opłatach za przelewy i wypłaty z bankomatów.

Niedawno jednak bank Pekao SA – ten z żubrem – zaoferował coś, co rozwiązuje po części wspomniane wyżej problemy.

Jak zapłacić mniej za OC. O sposobach obniżenia składki za OC napisano już wiele i ja też mam w tym swój udział:) Możesz znaleźć poradnik „10 sposobów na tańsze OC” z prawej strony bloga, możesz też przeczytać JAK TANIO UBEZPIECZYĆ STARY SAMOCHÓD

Jak zapłacić mniej za OC? Promocja bankowo-ubezpieczeniowa

Bank Pekao niedawno zmienił właścicieli i całą swoją strategię.

 

Wyrzucił z oferty dotychczasowe konta i przygotował nowe konto Przekorzystne. Bank w zamian za założenie u nich konta oferuje 100 zł premii dla klientów, którzy pojazdy ubezpieczają w PZU (tak, jak pisałem wyżej, ma to związek z przejęciem banku przez tego ubezpieczyciela).

Oferta nie jest skierowana do wszystkich i Pekao narzuca pewne ograniczenia:

  • do 31.12.2017 nie można było zawrzeć żadnej umowy z Pekao lub
  • od 1.07.2017 do 31.12.2017 nie posiadać żadnego rachunku osobistego w PLN w Pekao lub
  • od 1.07.2017 do 31.12.2017 posiadać konto osobiste w PLN, ale z średniomiesięcznym saldem nie większym, niż 50 zł

Jeżeli spełniasz te warunki, to możesz oficjalnie przystąpić do promocji banku i wykonać kolejne kroki. Jakie?:

Przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych musisz zapewnić jednorazowy wpływ min 500 zł z tytułu:

wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi)

Pierwszy przelew powinien pojawić się w miesiącu następującym po miesiącu, w którym założysz konto.

Nagroda zostanie wypłacona przelewem w kolejnym miesiącu po ostatnim miesiącu spełnienia warunków. Bank ograniczył jednak promocję i zakończy ją, gdy z oferty skorzysta 25 000 osób.

Darmowe konto Przekorzystne.

Konto normalnie kosztuje 6 zł a wydana do niego karta 3 zł. Na szczęście z łatwością możesz zostać zwolniony z opłat. Wystarczy wpłacić na konto w każdym miesiącu 500zł( to jest w końcu warunek uzyskania premii za OC) i wykonać jedną transakcję kartą, lub PeoPay. Możesz przekierować wpływy z wynagrodzenia, lub dokonać przelewu z innego konta, które posiadasz.

I tak dzięki spełnieniu prostych warunków otrzymujemy darmowe konto.

Istnieje jednak drugi sposób na zwolnienie z opłat. Wystarczy być młodym:) Bank nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

To nie wszystko

Poza opisanymi wyżej korzyściami, Pekao oferuje :

  • Darmowe wypłaty z bankomatów własnych i 2 dowolnych bankomatów w Polsce i za granicą. Kolejne wypłaty będą już płatne.
  • Nowe Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem do 2,7%.

Tu jednak jest pewien haczyk. Oferta ważna jest tylko w tym półroczu. Kwota, jaką możemy złożyć to maksymalnie 10 000 zł, a promocja trwać              będzie 180 dni.

Podsumowując.

Zwrotu nie otrzymasz od razu,a po spełnieniu pewnych warunków. Na szczęście nie jest to nic trudnego. Wystarczy korzystać z konta, dokładnie tak jak robiłeś do tej pory. Więc jeżeli masz ubezpieczenie w PZU to śmiało zakładaj konto i łap 100zł bonusu.

A jeśli nie masz jeszcze ubezpieczenia w PZU? Napisz do mnie. Po prostu. Przygotuję dla Ciebie ofertę. Już, moja propozycja może okazać się korzystna. Dzięki niej będziesz mógł zgarnąć 100 zł od banku Pekao 😉

Bardzo się cieszę, że dotarłeś do tego miejsca. Fajnie, jeżeli dzięki temu wpisowi zaoszczędzisz część kwoty za ubezpieczenie. A może udostępnisz artykuł dalej i dzięki Tobie inni skorzystają z tej oferty. 🙂

Regulaminy promocji:

100 PLN za zakup polisy OC w PZU S.A

Tabela opłat i prowizji

Regulamin promocji konta oszczędnościowego