ubezpieczenie zwierząt

Ubezpieczenie dla psów i kotów.

Czy ubezpieczenie psów i kotów to dziwny pomysł? Na zachodzie to bardzo popularna usługa i nie dotyczy tylko czworonogów z wyższej półki. A jak jest u nas? Zdziwisz się, jeżeli ci powiem, że też posiadasz ubezpieczenie chroniące Twojego pupila, i nawet o tym nie wiedziałeś 🙂

Ubezpieczenie domowych zwierząt nadal wywołuje uśmiechy na twarzy i może być odbierane, jako snobistyczne zachowanie.

Czy nadal będziesz tak uważał, jeżeli powiem Tobie,że ubezpieczenie domu które co roku wykupujesz może też chronić domowe zwierzaki? Niektóre firmy ubezpieczeniowe pomyślały o domowych czworonogach. Dziś na przykładzie oferty PZU przedstawię korzyści wynikające z posiadania takiej polisy.

Jak już wspomniałem w ubezpieczeniu mieszkania,czy domu mogą znajdować się informację mówiące, że poza telewizorem i meblami ubezpieczeniem objęte będą psy i koty.

„elementy” wchodzące w skład ruchomości domowych.

Zobaczmy, co oferuje ubezpieczyciel w ramach produktu PZU DOM?

Wypadek, lub kradzież.

Większość Towarzystw traktuje zwierzęta domowe jako ruchomość znajdującą się w domu. Nie inaczej jest w przypadku omawianej przeze mnie oferty.

Zwierzęta można ubezpieczyć w ramach popularnych polis mieszkaniowych. Ochroną objęte są następstwa nieszczęśliwych wypadków, zdarzeń losowych, akcji ratowniczej, kradzieży z włamaniem i rabunku w miejscu ubezpieczenia. O ile nieszczęśliwy wypadek może wydarzyć się w każdym miejscu i chwili, o tyle zdarzenie losowe, czy kradzież muszą wystąpić w miejscu, które ubezpieczamy.

Co kryje się pod definicją następstwa nieszczęśliwego wypadku psa i kota:

Wg OWU( z dnia 13 września 2017 roku) jest to:

  • Wypadek komunikacyjny – wypadek wywołany ruchem pojazdów
  • Upadek z wysokości
  • Pogryzienie przez inne zwierzę
  • Otrucie przez osoby trzecie

Jeżeli naszego pupila spotka sytuacja opisana wyżej, to Towarzystwo Ubezpieczeniowe zobowiązuje się pokryć koszty jego leczenia, lub uśpienia i co bardzo istotne do Sumy 5000 zł.

Możecie spytać, dlaczego jest to tak ważne? Wspominałem już, że zwierzęta domowe traktowane są, jako ruchomości znajdujące się w naszych domach. Wyposażenie można ubezpieczyć oczywiście na wyższą sumę, ale w przypadku otrzymania świadczenia dla czworonoga będzie to nie więcej niż 5000 zł.

Pogryzione buty, zniszczone meble

Każdy najbardziej udomowiony i wytresowany pupil pozostaje zwierzęciem i nigdy na ma się pewności, jak zachowa się w niekomfortowej dla siebie sytuacji. Agresywna reakcja zwierzęcia może odbić się na naszym zdrowiu, a co gorsza na portfelu właściciela.

Z pomocą przychodzi ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym. OC można wykupić indywidualnie, lub w pakiecie(będzie taniej).

Ubezpieczeniem OC powinni zainteresować się szczególnie właściciele psów, których rasa uznawana jest za agresywną.

Pamiętaj: Przed wykupieniem polisy poinformuj doradcę ubezpieczeniowego, jakiej rasy psa posiadasz. Aby ubezpieczenie mogło spełnić swoją funkcję, musi być rozszerzone o klauzulę za szkody wyrządzone przez psy agresywne.

Wykaz takich ras znajdziecie na stronie MSWiA.

Ile wyniosłoby ubezpieczenie, o którym piszę?

97 zł. Jeżeli obawiasz się, że Twój pupil spotka groźniejszego do siebie, lub spadnie z drzewa, a ty nie chcesz wydawać majątku na jego leczenie, to takie ubezpieczenie jest warte uwagi.


 

Podsumowując:

  1. Ubezpieczenie OC oszczędzi właścicielowi kosztów za szkody wyrządzone przez jego zwierzaka.
  2. Właściciele psów agresywnych powinni wykupić odpowiednią klauzulę do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym
  3. Pupila można ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków w ubezpieczeniu mieszkaniowym.

 

Bardzo się cieszę, że dotarłeś do końca artykułu. Mam dla Ciebie jeszcze jedną informację.

Prowadzę akcję 1 ubezpieczenie mieszkania/domu = 1 posiłek w ramach akcji PAJACYK.

Jeżeli zechcesz ubezpieczyć przy moim udziale swojego zwierzaka, to część zarobionej prowizji przeznaczę na konto Pajacyka. Więcej o pomocy jaką niesie Pajacyk znajdziesz tutaj.

Możesz też udostępnić ten artykuł dalej, w ten sposób więcej osób dowie się o tej akcji i za to również będę Tobie dozgonnie wdzięczny. 🙂

zdjęcie: freepik.com