2 miliony powodów, dla których warto posiadać ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania

Czy myślałeś kiedyś, co zrobisz w razie poważnego zachorowania? W jaki sposób można się leczyć? I co najważniejsze – czy masz na to jakikolwiek wpływ?

Jeżeli tak, to jesteś w dobrym miejscu– w tym artykule przedstawię Ci najnowsze statystyki dotyczące zachorowań w Polsce oraz informacje, jak za równowartość 6 kaw otrzymać ochronę do 2 mln euro.

Zobacz, co Cię czeka!

Poważne zachorowania Polaków

Najczestszymi chorobami, które dotykają Poaków są choroby sercowo-naczyniowe. W Polsce cierpi na nie pod 1 000 000 osób, z czego umiera prawie 170 000.

Kolejne niechlubne miejsca zajmują nowotwory i choroby neurologiczne. Co roku choroby nowotworowe dotykają prawie 170 tysięcy Polaków, a z ich powodu umiera rocznie ponad 110 tysięcy osób.

Ile kosztuje leczenie nowotworu

Jak podaje strona ubezpieczenienaraka.com

Koszty terapii różnią się w zależności od choroby i przyjętego modelu leczenia:

 • Pięcioletnia kuracja herceptyną (90 podań) przy leczeniu rozsianego nowotworu piersi może kosztować nawet 759 tys. zł. U pacjentek, u których wycięto guz zaleca się często standardową terapię (18 podań), gdzie koszt takiej kuracji wynosi ok. 152 tys. zł.
 • Miesięczny cykl chemioterapii za pomocą obinutuzumabu – leku używanego przy białaczce limfocytowej kosztuje nawet 80 tys. zł. Taka terapia musi trwać ok. sześciu miesięcy co daje kwotę 480 tys. zł.
 • Narodowy Fundusz Zdrowia za kwalifikację do leczenia raka tarczycy jodem radioaktywnym wycenia na 10 tys. zł. Samo leczenie wraz z hospitalizacją to koszty ok. 20 tys. zł.

Jak widać leczenie jest długi i kosztowne, a to tylko kilka przykładów. Często chory dowiaduje się o możliwości skutecznego leczenia za granicą, tylko że tam koszty są dużo większe…

Jak zorganizować leczenie za granicą?

Tu z pomocą przychodzi Best Doctors. Dzięki wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia, uzyskujemy dwie bardzo ważne opcje:InterConsultation i Find BestCare.

InterConsultation daje nam gwarancję otrzymania drugiej opinii medycznej podczas diagnozowania naszych dolegliwości.

Trzeba wyjaśnić, czym jest druga opinia medyczna. Druga opinia medyczna, to zweryfikowana przez zagranicznych specjalistów diagnoza choroby, oraz propozycje i możliwości jej leczenia.

Jeśli druga opinia potwierdzi jedną z poniższych, poważnych chorób – opcja Find BestCare zapewni nam organizację opieki w zagranicznej klinice, a także pokrycie kosztów leczenia następujących stanów chorobowych i wykonania następujących zabiegów:

 • przeszczep szpiku kostnego
 • nowotwór złośliwy, nieinwazyjny lub rak in situ
 • operacyjny zabieg wszczepienia By-passów
 • operacyjny zabieg wymiany zastawki serca
 • zabieg neurochirurgiczny
 • zabieg przeszczepu narządów od żywego dawcy

Co dodatkowo otrzymasz w ramach BEST DOCTORS?

Otrzymujemy nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale również wsparcie w jego organizacji, co stanowi na pewno ogromną pomoc w tak stresującym momencie życia, jak ciężka choroba i konieczność podjęcia leczenia.

Warto podkreślić, że pokrycie kosztów pobytu za granicą dotyczy nie tylko pacjenta, ale również osoby, która mu towarzyszy, a przecież wszyscy na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne w chorobie jest wsparcie psychiczne od bliskich nam ludzi.

Eksperci z Best Doctors zapewnią m.in. :

 • przygotowanie miejsca w zagranicznej placówce medycznej
 • podróż, transport medyczny i zakwaterowanie (również dla osoby towarzyszącej lub dawcy organu),
 • pobyt w szpitalu, oraz przeprowadzenie operacji i pełną opiekę po niej,
 • podróż do domu,
 • zwrot kosztów leków zakupionych po powrocie do kraju.
 • wypłatę świadczenia pieniężnego za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Do jakiej kwoty odpowiada ubezpieczenie Best Doctors?

 • Do 1 mln euro na diagnozę i leczenie za granicą (do 2 mln euro w ciągu całego okresu ubezpieczenia)
 • 100 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu (maksymalnie 60 dni)
 • Do 50 000 euro za koszt leków

Kto może przystąpić do ubezpieczenia Best Doctors?

Ubezpieczenie, może wykupić każda pełnoletnia osoba mieszkająca w Polsce, a w momencie przystąpienia do ubezpieczenia nie ukończyła jeszcze 65 roku życia.

Osoby, które ten wiek już przekroczyły nie mogą zostać objęte tym ubezpieczeniem. Warto również zaznaczyć, że działa ono jedynie w momencie podjęcia decyzji o leczeniu za granicą i Best Doctors nie pokrywa kosztów leczenia w Polsce.

Ile kosztuje zapewnienie leczenia poważnych zachorowań za granicą?

Ubezpieczenie Best Doctors można kupić w jednym z trzech Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce, w AXA, Allianz, lub Ergo Hestia.

Składka za ubezpieczenie różni się, w zależnosci od wyboru firmy ubezpieczeniowej, karencje, długość trwania umowy i wyłączenia.

Składka zaczyna się od 84zł miesięcznie w Ergo Hestii do 97zł w AXA.

Podsumowanie

Opieka medyczna za granicą jest bardzo droga, dlatego wielu ludzi, których dotknie powazne zachorowanie, nie stać na poddanie się nowym metodom leczenia u światowej klasy specjalistów. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi dodatkowe ubezpieczenie Best Doctors, które umożliwia pokrycie kosztów leczenia w zagranicznych, najlepszych szpitalach.