Prywatne ubezpieczenie zdrowotne. 5 powodów, dla których warto je kupić

Z całą pewnością do zalet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego możemy zaliczyć nielimitowany i bezgotówkowy dostęp do lekarzy specjalistów. Co więcej, dzięki tego typu ochronie ubezpieczeniowej możemy skutecznie zadbać o zdrowie nie tylko nasze, ale też i naszych najbliższych. Dlaczego jeszcze warto wykupić polisę medyczną?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – opieka medyczna na wysokim poziomie

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne umożliwia bezgotówkową realizację świadczeń medycznych w prywatnych placówkach, które są zazwyczaj wskazywane przez ubezpieczyciela. W tego typu polisach przedmiot ubezpieczenia stanowią:

  • koszty świadczeń medycznych,
  • koszty pomocy doraźnej powstałe w okresie ubezpieczenia w wyniku leczenia chorób i następstw wypadków,
  • a także pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem lub chorobą, która została zdiagnozowana w trakcie trwania ochrony.

Pamiętaj, że szczegółowy zakres usług ujęty jest zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i należy się z nimi zapoznać przed podpisaniem umowy. Tym bardziej, że dostępne na rynku oferty mogą się znacznie różnić poszczególnymi wariantami ochrony.

Czytaj również: 2 miliony powodów, dla których warto posiadać ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania

Dlaczego warto kupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwala nam na szybki dostęp do lekarzy specjalistów, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie. Jednak to nie jedyny powód, dla którego powinniśmy zadbać o tego typu ochronę ubezpieczeniową. Dlaczego jeszcze warto kupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?

1- Szybki i szeroki dostęp do świadczeń medycznych

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą czekać na wizytę u specjalisty w ramach NFZ. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu nie będziemy tracili czasu w kolejce do lekarza. Tym bardziej, że w ramach umowy mamy dostęp do opieki medycznej w kilkuset prywatnych placówkach medycznych na terenie całego kraju.

2 – Doraźna pomoc ubezpieczyciela

Dodatkowe ubezpieczenie medyczne zapewnia nam także wsparcie w razie choroby lub nagłego wypadku. Nie każdy wie, że można wówczas skorzystać z dowolnej placówki medycznej w Polsce, a koszty udzielonej pomocy zostaną nam zwrócone przez ubezpieczyciela. Porady lekarza rodzinnego, internisty czy pediatry, zabiegi pielęgniarskie (tj. pomiar ciśnienia, EKG) to tylko niektóre świadczenia z jakich możemy skorzystać w niespodziewanej sytuacji.

3 – Świadczenie za pobyt w szpitalu

Warto zdawać sobie również sprawę z tego, że świadczenie za pobyt w szpitalu może być również wypłacane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Nie musimy mieć polisy na życie, by korzystać ze wsparcia finansowego ubezpieczyciela, gdy w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub choroby będziemy hospitalizowani.

4 – Alternatywa dla ubezpieczenia w ZUS

Zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego powinny rozważyć także osoby, które nie pracują na etacie i nie podlegają ubezpieczeniu społecznemu – szczególnie, jeśli nie decydują się na samodzielne zawarcie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Świadczenia medyczne realizowane w ramach polisy zdrowotnej mogą okazać się cennym wsparciem w wielu nagłych sytuacjach związanych z naszym stanem zdrowia.

5 – Wysoka jakość świadczonych usług

Zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego warto rozważyć także wówczas, gdy cenimy sobie wysoką jakość świadczonych usług. W związku z tym, że w ramach umowy mamy szeroki dostęp nie tylko do wielu specjalistów na terenie całego kraju, a także do nowoczesnego sprzętu medycznego możemy oczekiwać opieki medycznej na naprawdę wysokim poziomie.

prywatne ubezpieczenie medyczne - to wyższa jakośc usług i szybszy dostęp do świadczeń medycznych

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Śmiało można stwierdzić, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas i ceni sobie wygodę. Zakup polisy należy rozważyć szczególnie wówczas, gdy często korzystamy z opieki lekarskiej i nie chcemy za każdym razem, gdy potrzebujemy konsultacji ze specjalistą, oczekiwać w długich kolejkach. Co więcej wysoka jakość świadczeń, dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz szybkie terminy mogą znacznie przyspieszyć rozpoczęcie procesu leczenia. Ile jednak kosztuje ubezpieczenie zdrowotne? Wszystko zależy od zakresu ochrony oraz wieku osoby ubezpieczonej. Polisa w podstawowym wariancie to wydatek około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Co ważne, wielu ubezpieczycieli umożliwia zakup ubezpieczenia zdrowotnego w formie rodzinnej ze stałą składką – bez względu na liczbę osób objętych ochroną.

Jeśli zainteresowałem Cię tym tematem, to napisz do mnie maila z tematem: ubezpieczenie zdrowotne.

źródło: obau.pl