dni wolne w roku szkolnym 2019/2020

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020- które dni będą wolne

Wakacyjny czas frywolnych zabaw i letnich urlopów niestety dobiegł już końca. Przed nami ciężkie miesiące w pracy, w szkole, na studiach. Przez najbliższy rok nasze pociechy będą musiały intensywnie się uczyć, aby zdać z klasy do klasy z dobrymi ocenami.

I choć czas wakacyjnych wyjazdów się już skończył, to w trwającym roku szkolnym będziemy mieli kilka znakomitych okazji do wypoczynku, które pozwolą nam wybrać się na weekend poza miasto, w góry, czy za granicę.

Kalendarz roku szkolengo 2019/2020 okazuje się bowiem bardzo łaskawy dla uczniów i rodziców – na 366 dni całego roku szkolnego, aż 178 to dni wolne od nauki, wliczając w to wakacje!

Dni wolne od nauki. Co nas czeka w roku szkolnym 2019/2020?

Ferie zimowe to nie jedyna okoliczność, która pozwoli nam na zorganizowanie ciekawej wycieczki i oderwanie się od codziennych obowiązków. Dni wolnych od pracy i nauki będzie całkiem sporo.

Warto zaznajomić się z kalendarzem, a następnie zorganizować sobie kilka dni wolnego, aby przedłużyć każdy „wolny weekend”. 

Pierwsza okazja ku temu będzie miała miejsce już na początku listopada. Pierwszy dzień miesiąca to uroczystość Wszystkich Świętych, która wypada w piątek.

Pamiętajmy, że Wszystkich Świętych to dzień, w którym spotkamy się z intensywnym ruchem na drogach i autostradach, zatem warto wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie assistance, gdyby doszło do wypadku, lub awarii

Sprawdź, gdzie kupić krótkoterminowe ubezpieczenie assistance.

Równie dobra okazja nadarzy się 11 listopada, w Dzień Niepodległości. Wypada on w poniedziałek, w związku z czym weekend automatycznie wydłuża się.

Kalendarz roku szkolengo 2019/2020 jest wyjątkowo łaskawy

Większość świąt i dni ustawowo wolnych od pracy będzie wypadać… w dni robocze.

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy wymarzyli sobie rodzinny wypad na weekend w góry.

Oprócz nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, czeka nas także Nowy Rok, który wypada w poniedziałek. Jeśli skorzystamy z kilku dni urlopu sprawimy sobie prawdziwe wakacje na przełomie lat – od 21 grudnia do 1 stycznia włącznie.

Tak długa przerwa świąteczna sprzyja wyjazdom na narty, można zatem podejrzewać, że stoki będą przepełnione. O drobny uraz nie trudno, zatem warto dmuchać na zimne i zawczasu zabezpieczyć się, wykupując ubezpieczenie turytyczne i NNW dla dzieci.

Sprawdź:

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

NNW Szkolne. Jak kupić bez wychodzenia z domu?

Kwiecień, maj i czerwiec – znów dużo wolnego!

O ile w lutym i marcu nie ma dodatkowych dni wolnych, to już na początku wiosny będziemy mogli zaplanować kolejną eskapadę.

Wiosenna przerwa świąteczna będzie trwać od 9 do 14 kwietnia, a już na początku kolejnego miesiąca czeka nas długi weekend majowy.

W czerwcu pamiętajmy o wzięciu dodatkowego dnia wolnego 12 dnia miesiąca. Sąsiaduje on z czwartkowym Bożym Ciałem, w związku z czym przedłużymy swój czerwcowy weekend do 4 dni.

…a dwa tygodnie później rozpoczną się upalne wakacje!