ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Wyobraź sobie, że jest niedzielne popołudnie, spakowałeś samochód i wyjeżdżasz do Niemiec. Przed tobą kolejny tydzień pracy na obczyźnie. Na wysokości Berlina z samochodem coś się dzieje. Od granicy nie przejechałeś więcej jak 100 km. Stajesz na pasie awaryjnym.  Auto nie chce odpalić, a powodów może być cała masa. Musisz dzwonić po pomoc drogową. Wiesz, że nie będzie tanio, ale czy masz inny wybór…

Czy taki scenariusz jest realny? Jak najbardziej.

Codziennie setki osób podróżują do pracy doBerlina i dalej. Awaria, stłuczka, czy nawet brak paliwa może zdarzyć się każdemu.

Zabezpieczeniem w takich sytuacjach może być ubezpieczenie assistance.

Ubezpieczenie assistance to dobrowlona usługa dodawana często bezpłatnie przez ubezpieczycieli do ubezpieczeń OC. Darmowy dodatek ma okrojony zakres i z reguły działa tylko w razie wypadku. Aby korzystać z assistance w każdej sytuacji, należy wykupić pakiet rozszerzony( ma różne nazwy).

Na co można liczyć kupując usługę assistance, jaki jest zakres terytorialny, ile kosztuje i czym kierować się przy wyborze assistance przeczytasz w dalszej części artykułu.

Usługę assistance kupuje się z ubezpieczeniem OC, lub Autocasco, więc obowiązuje ona przez 12 miesięcy(tak długo, jak długo obowiązuje ubezpieczenie OC/AC).

Na jakie pojazdy można wykupić assistance?

Ochroną mogą zostać objęte:

Samochody osobowe;

Samochody ciężarowe o dmc do 3,5 tony;

Przyczepy kempingowe;

Przyczepy o ładowności do 2 ton;

Motocykle;

Motorowery.

Na jaką pomoc mogę liczyć w ramach ubezpieczenia assistance?

Asistance komunikacyjne, to nie tylko holowanie. W ramach usługi możesz liczyć na pomoc:

  • serwisową
  • informacyjną
  • medyczną
  • prawną.


Sprawdź pełen zakres usługi assistance

Gdzie otrzymam pomoc?

Assistance oferowany jest na terenie Polski, lub dodatkowo na terenie Europy. Sam decydujesz czy wystarczy Tobie pomoc do 150km, czy zdecydujesz się na maksymalny limit odpowiedzialności, czyli 1200km. Dzięki niemu otrzymasz pomoc na terenie całej Polski, a i pomoc w Europie nie będzie kończyć się na Berlinie, czy Pradze.

Odległość ze Słubic do Paryża wg Google Maps to około 1130km. W takim promieniu możesz liczyć na pomoc w razie awarii:) Sprawdź mapę:

https://www.google.pl/maps/dir/Kopernika+13,+S%C5%82ubice,+Polska/Pary%C5%BC,+Francja/@48.0344057,6.7897689,6.02z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x4707987a3a344b93:0x2c9c68a25d63c5c8!2m2!1d14.5580176!2d52.3521471!1m5!1m1!1s0x47e66e1f06e2b70f:0x40b82c3688c9460!2m2!1d2.3522219!2d48.856614!3e0

Jak wybrać ubezpieczenie assistance?

Usługa assistance przyda się każdemu, kto często podróżuje, lub uważa swój samochód za awaryjny.

Przeanalizuj trasy jakie pokonujesz. Pod uwagę weź ewentualny też wyjazd na urlop(jeżeli taki jest w planach) i sprawdzć odległość do miejsca docelowego. Dzięki analizie dowiesz się, że przeważnie pokonuje trasy nie dłuższe niż 200km i nie potrzebuje pomocy drogowej na dłuższe wyjazdy.

Możesz też dojść do wniosku, że masz zaplanowane wyjazdy za granicę, lub na drugi koniec Polski i wykupienie usługi z najszerszym zakresem będzie jak najbardziej opłacalne.

Następnie sprawdź, jaki zakres usług w ramach assistance oferuje ubezpieczyciel.

Sprawdź, czy w razie awarii otrzymasz samochód zastępczy? Na jak długo będzie on udostępniony? Czy otrzymasz zakwaterowanie na czas naprawy pojazdu? A może ubezpieczyciel dowiezie Ciebie i Twoją rodzinę do celu waszej podróży.

Te informacje znajdziesz w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Znajdziesz tam również wyłączenia i limity.

Sprawdź, w jakich odległościach od domu i do ilu kilometrów ubezpieczyciel zapewnia pomoc w ramach ubezpieczenia. Widełki są szerokie i mieszczą się w granicach od 20km do 50km. Dowiedz się ile razy będziesz mógł skorzystać z pomocy. Standardem jest udzielenie pomocy 2x w czasie trwania polisy.

Inną istotną kwestią jest to, czy ubezpieczyciel przyjmie Twój pojazd do ubezpieczenia. Wielu ubezpieczycieli akceptuje pojazdy tylko do 10 roku eksploatacji.

Awaria- jak uzyskać pomoc na drodze?

Assisatnce działa przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy więc zadzwonić na dedykowaną infolinię ubezpieczyciela i zgłosić szkodę. Numer na infolinię znajdziesz z pewnością na certyfikacie ubezpieczenia.

Awaria samochodu? NUmer na infolinię masz pod ręką

Pamiętaj też o terminie zgłoszenia szkody, bo ten może być krótki. Niektórzy ubezpieczyciele wymagają, aby szkodę zgłosić nie później niż w ciągu 12 godzin od jej zajścia, a inni, jak PZU dają na to 3 dni.

Ile kosztuje usługa assistance?

Wszystkie przykłady, które opisuję są na podstawie oferty PZU, więc ceny, które znajdziesz w tabeli poniżej dotyczą oferty PZU Pomoc w drodze.

słubice assistance ceny

Czy warto wykupić ubezpieczenie assistance?

To pytanie należałoby zadać tym, którzy tego nie zrobili i za samo holowanie płacili duże pieniądze, jak i tym, którzy mieli usługę assistance i sprawnie otrzymali potrzebną pomoc.

Żadnego zdarzenia nie da się przewidzieć, zdarzeń drogowych również. Nie każdy jest mechanikiem i nie wszystkie awarie możliwe są do usunięcia na drodze. A jeśli nie chcesz dodatkowo angażować bliskich w organizację wsparcia i jadąc w dłuższą podróż chcesz wyglądać tak:

Ubezpieczenie assistance słubice

To assistance jest z pewnością dla Ciebie.