Prowadzisz działalność gospodarczą? Ubezpieczenie na życie możesz mieć za darmo.

Prowadzenie firmy daje mnóstwo satysfakcji, ale jest też obarczone ryzykiem. Przede wszystkim, jako przedsiębiorca w jednoosobowej działalności, odpowiadasz całym swoim majątkiem.

Co więcej, w przypadku Twojej śmierci, firma jest po prostu rozwiązywana i nie da się jej odziedziczyć w świetle nowych przepisów prawa.

Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć swoich bliskich na wypadek, śmierci, czy siebie w razie jakiegoś przykrego zdarzenia losowego, które mogłoby uniemożliwić Ci dalsze prowadzenie działalności.

Niestety, wielu przedsiębiorców nie korzysta z możliwości, które są obecnie dostępne – często z niewiedzy. Przez co, kiedy właściciel firmy umiera lub nie jest w stanie prowadzić jej, to komfort życia jego i jego rodziny drastycznie spada i głównym problemem jest oczywiście brak dodatkowej gotówki.

Jedną z możliwości jest ubezpieczenie przygotowane specjalnie dla przedsiębiorców. Bez stosu papierów, badań i ton formalności, które do tej pory mogły zniechęcać Cię do takiego kroku.

Dzięki temu, w razie Twojej śmierci, Twoi bliscy otrzymają odszkodowanie, które pomoże im nie tylko przeżyć, ale również spłacić ewentualne zadłużenia w bankach, czy u kontrahentów.

To również świetne rozwiązanie dla Ciebie samego, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku, będziesz mógł liczyć na odszkodowanie, które pozwoli Ci na szybszy powrót do zdrowia, jak i pokrycie bieżących wydatków.

Czym dokładnie jest ubezpieczenie dla przedsiębiorców?

Jest to nic innego, jak grupowe ubezpieczenie na życie przygotowane specjalnie dla osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze.

Przykładowo w ofercie PZU znajdziesz 4 warianty takiego ubezpieczenia. Różnią się one wysokością składki i Sumami Ubezpieczeń. Oferty zaczynają się od 60 zł, a kończą na 150zł.

Każdy wariant gwarantuje świadczenia z tytułu:

 • naturalnego zgonu ubezpieczonego lub jego członków rodziny,
 • śmierci ubezpieczonego spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem,
 • trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem.

a dodatkowo:

 • leczenie w przypadku ciężkiej choroby,
 • leczenie szpitalne następstw nieszczęśliwego wypadku,
 • gwarancję świadczeń w przypadku szczęśliwego zdarzenia, jakim są narodziny dziecka osoby ubezpieczonej.

Szczegóły ofert znajdziecie w załącznikach w podsumowaniu artykułu.

Zdaję sobie sprawę, że prowadzenie działalności do najłatwiejszych nie należy, a koszty jej prowadzenia czasami przyprawiają o ból głowy. Tym trudniej przedsiębiorca podejmie decyzję o kolejnym wydatku.

Darmowe ubezpieczenie na życie dla przedsiębiorcy.

Cześć nagłówka tego wpisu brzmi : Ubezpieczenie na życie możesz mieć za darmo.

Postaram się teraz uargumentować to stwierdzenie. Domyślam się, że posiadasz samochód, a za paliwo płacisz kartą. A co jeśli dalej tankując paliwo mógłbyś za to otrzymać określoną sumę, którą następnie zainwestowałbyś w ubezpieczenie…

Jest w Polsce bank, który premiuje swoich klientów za płatności za paliwo przy pomocy ich karty.

100zł zwrotu za paliwo.

Alior bank jakiś czas temu wprowadził nową ofertę dla wszystkich przedsiębiorców.

Bank deklaruje się, oddać każdemu, kto założy Rachunek Partner do 100 zł miesięcznie, gdy cena za litr paliwa będzie wyższa niż 3,90 zł

Jak odbywa się to w praktyce?

Bank zlicza wszystkie płatności, jakie kartą wykonaliśmy na stacjach paliw. Następnie kwota ta zostaje podzielona przez średnią cenę litra paliwa (na podstawie danych Polskiej Izby Paliw Płynnych). W taki sposób bank ustali ile litrów paliwa i za jaka cenę tankowaliśmy w danym miesiącu i zwróci nam różnicę.

Przykładowo płacąc w miesiącu kalendarzowym za paliwo 500 zł bank odda nam 82zł. 500zł podzieli przez średni koszt paliwa 4,64zł. Wyjdzie, że kupiłeś 107 litrów paliwa,. Bank zapewnia, że za litr paliwa powinniśmy zapłacić 3.90 zł, więc realnie rachunek za paliwo powinien wynieść 107×3,9 zł= 417,3 zł. Zwrot w promocji wyniesie 500 – 417,30 = 82,70 zł.

Pomyślałem, że jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieli by się ubezpieczyć, ale kolejny wydatek byłby bardzo odczuwalny.

Co zrobić, aby skorzystać z promocji Alior banku?

Aby skorzystać z promocji i cieszyć się darmowym kontem( bo Konto Partner takim może być) należy spełnić kilka prostych warunków.

Zwrot do 100zł oraz darmowe prowadzenie konta otrzymasz, gdy:

 • Z Rachunku Partner w danym miesiącu wykonamy jeden przelew Urzędu Skarbowego i/lub ZUS
 • Dokonasz na stacjach paliw płatności na kwotę minimum 500 zł miesięcznie

Oraz spełnisz jeden z poniższych warunków:

na rachunek podstawowy lub pomocniczy wpłacają utarg lub skierują wpływy od kontrahentów w łącznej wysokości min. 2500 zł miesięcznie lub, posiadają kredyt firmowy w Alior Banku (na dowolną kwotę)

Niestety nie dokonałem odpowiedniej wpłaty na konto- za co zapłaciłem 25 zł 🙁

Przejdź do promocji banku

Z kronikarskiego obowiązku dodam, że

 • Prowadzenie konta,
 • Utrzymane karty debetowej,
 • Wypłaty z bankomatów Alior bank
 • Księgowość online…

Są bezpłatne.

Bank pobiera natomiast opłaty za wpłaty i wypłaty z obcych banków i wpłatomatów. Może to być nawet 6 zł( w przypadku wpłat do urządzeń Euronetu).

Przelewy internetowe są bezpłatne, choć sms autoryzacyjny kosztuje 20 groszy.

Podsumowując.

Jeżeli masz samochód, to pewnie go tankujesz. Od ZUS-u i podatku się nie wymigujesz.

Wykonując nadal te same czynności, ale przy pomocy Konta Partner od Alior bank możesz spodziewać się bonusu. A co zrobisz z tymi pieniędzmi?  Zainwestujesz w ubezpieczenie, do czego gorąco zachęcam, lub co tylko chcesz…

Link do oferty banku jest linkiem afiliacyjnym. Oznacza to tyle, że bank wypłaci mi prowizję, jeśli założysz w nim konto i skorzystasz z promocji.

A jeśli zainteresuje Cię któryż z wariantów ubezpieczenia na życie to daj mi znać.  Przygotuję wszystko i pomogę Tobie do niego przystąpić.

Przydatne materiały

Chcę otrzymać zwrot za paliwo- tutaj

Ubezpieczenie dla przedsiębiorcy za 60 zł- tutaj

Ubezpieczenie dla przedsiębiorcy za 80 zł- tutaj

Ubezpieczenie dla przedsiębiorcy za 100 zł- tutaj

Regulamin promocji

Tabela opłat i prowizji