gdzie kupić ubezpieczenie nagrobka

Ubezpieczenie nagrobka. 4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

Ubezpieczenie nagrobka jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli zdecydowaliśmy się na wykonanie drogiego, kamiennego pomnika. Zapewnia ono ochronę od różnych zdarzeń, gwarantując pokrycie kosztów naprawy ewentualnych szkód. Co obejmuje ubezpieczenie nagrobka, ile kosztuje oraz jak je kupić – przeczytacie w poniższym artykule.

Od jakich ryzyk chroni ubezpieczenie nagrobka?

Wykupienie ubezpieczenia nagrobka daje ochronę od takich ryzyk, jak skutki działania sił przyrody i żywiołów – gwałtowna ulewa, powódź, napór śniegu, wichury, trzęsienie ziemi czy upadek drzewa. W jego skład wchodzi także dewastacja dokonana przez osobę trzecią i kradzież całości lub przymocowanych na stałe elementów pomnika. Polisa obejmuje płytę nagrobka, tablicę z napisami, rzeźby i przytwierdzone elementy ozdobne, a na życzenie klienta – także ławeczkę i nawierzchnię wokół grobu. Zazwyczaj każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokładnie określa zakres, jaki zawiera oferowana polisa.

W jaki sposób można nabyć ubezpieczenie nagrobka?

Planując ubezpieczenie nagrobka możemy zdecydować się na zawarcie osobnej polisy, lub połączenie jej z innym typem ubezpieczenia – między innymi umową obejmującą nieruchomość.

Czytaj też: Przeglądy techniczne domów i mieszkań

Aby zawrzeć stosowną polisę, wystarczy udać się do siedziby wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, bądź do pośrednika, który posiada w swoim asortymencie oferty różnych ubezpieczycieli.

Jaki jest koszt ubezpieczenia nagrobka?

Każdorazowo koszt ubezpieczenia jest obliczany pod kątem sumy widniejącej na polisie oraz zakresu ochrony. Przy kwocie w granicach 10 000zł, zazwyczaj adekwatnej do kosztu kamiennego pomnika, roczna składka będzie oscylować w okolicy 100zł. Maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 20 000zł, ze składką do 200zł za rok.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie nagrobka?

Polisa dotycząca nagrobka nie obejmuje kradzieży ruchomych elementów, takich jak znicze czy wieńce. W jej zakres nie wchodzi także naturalne niszczenie pomnika oraz szkody spowodowane zabrudzeniem, nadpaleniem, odbarwieniem czy wylaniem wosku. Ubezpieczenie nie pokryje również zniszczeń spowodowanych przez firmy pogrzebowe i zarządców cmentarza.